Börja skriv för att söka

Events

Lördag, 9 mars

Söndag, 10 mars

Måndag, 11 mars

Våra nära och kära
09:00-09:45 F3
Vi och dom
09:00-09:59 P3
Kiddo
09:15-10:51 N1
Selma & Johanna – En roadmovie
09:20-10:56 F2
Små vänner, stora upptäckter
09:20-09:53 Ro
Tony, Shelly och det magiska ljuset
09:40-11:07 F1
Sirocco och vindarnas rike
09:40-11:01 P1
How to Have Sex
09:45-11:21 N2
Katika Bluu
10:00-11:40 P2
Ung i Sverige
10:15-11:34 F3
Joyas españolas
10:20-11:30 P3
Harvey, Alfred och Nåmi
10:30-11:07 Ro
Billie Blue
12:15-14:15 N1
Klassresan
12:15-13:54 P3
Echo anropar Delta
12:20-14:11 F1
Juniors
12:30-14:25 P1
Tre vänner
12:30-14:18 Ro
It’s Raining in the House
12:40-14:05 F2
Sister & Sister
12:45-14:10 N2
Bye Bye Boredom
13:00-14:20 F3
Utmaningar och orättvisor
13:00-14:03 P2
Barn filmar Malmö: filmvisning + samtal
15:00-18:00 P2
Riddle of Fire
16:30-18:28 Sp
Mr Freeman
19:00-20:34 Sp
BUFF-podden
19:30-20:30
Homecoming
21:00-22:55 Sp

Tisdag, 12 mars

Utmaningar och orättvisor
09:00-10:03 F3
Film i skolan-dagen: Film som förändrar & berättandets kraft
09:00-16:00 P2
It’s Raining in the House
09:00-10:25 P3
Pojken och hägern
09:15-11:24 N1
Robot Dreams
09:20-11:07 F1
Vem är vem?
09:20-09:57 Ro
Clenched Fist
09:40-11:25 F2
Sirocco och vindarnas rike
09:40-11:01 P1
Billie Blue
09:45-11:45 N2
Redo eller inte
10:20-11:11 F3
Harvey, Alfred och Nåmi
10:30-11:07 Ro
Düsseldorf, Skåne + frukost
11:00-12:54 P3
Riddle of Fire
12:15-14:13 N1
Echo anropar Delta
12:20-14:11 F2
Lyssna på mig!
12:20-13:51 P1
A Greyhound of a Girl
12:30-14:00 Ro
Tony, Shelly och det magiska ljuset
12:40-14:07 F1
Fantastic Three
12:45-14:25 N2
Bilder från Mellanöstern
13:00-13:53 F3
Bara vara sig själv
13:10-14:00 P3
Juniors
14:20-16:15 P3
Jonja
17:00-18:47 P2
Bye Bye Boredom
19:10-20:45 P2
Heartless
21:00-22:36 P2

Onsdag, 13 mars

Klassresan
09:00-10:39 F3
Kyckling till Linda!
09:00-10:20 P1
The Other Son
09:15-10:46 N2
On Earth as in Heaven
09:20-11:39 F2
Kortfilmstävling
09:20-11:38 P3
Underbara märkligheter
09:20-09:58 Ro
Lars är LOL
09:40-11:25 F1
A Greyhound of a Girl
09:45-11:15 N1
Kortfilmspaket om känslor
10:30-11:25 Ro
Kyckling till Linda!
10:40-12:00 P1
Scrapper
12:15-13:44 N1
Jonja
12:20-14:07 F2
We Were Dangerous
12:20-14:02 P1
Coco Farm
12:30-14:04 Ro
Boken om allting
12:40-14:30 F1
And the King Said, What a Fantastic Machine + interaktivt labb
12:40-14:13 P2
When Adam Changes
12:45-14:26 N2
Perles françaises
13:00-14:10 F3
Allt kan förändras
13:00-14:00 P3
Katika Bluu
14:20-16:00 P3
Meet the festival guests
16:00-17:00 Sp
Clenched Fist
17:00-18:45 Sp
Paradiset brinner
17:30-19:43 Sp
Gränsland: Filmvisning av Summer Nights Be Like + samtal
18:00-19:30
Sister & Sister
19:15-20:40 Sp
Vi barn från Bahnhof Zoo + samtal med Natja Brunckhorst
20:15-22:54 Sp
The Lost Boys
21:00-22:30 Sp

Torsdag, 14 mars

English delights
09:00-10:18 F3
On Earth as in Heaven
09:00-11:19 P2
Våra nära och kära
09:15-10:00 N1
Paradiset brinner
09:20-11:28 F2
Nina och igelkottens hemlighet
09:20-10:44 P1
Underbara märkligheter
09:20-09:58 Ro
Nya vänner på Lunneskär
09:40-11:05 F1
Homecoming
09:40-11:35 P3
Heartless
09:45-11:21 N2
Små vänner, stora upptäckter
10:30-11:03 Ro
Explosioner och bråk
10:40-11:39 F3
We Were Dangerous
12:20-14:02 F2
Kiddo
12:20-13:56 N1
Sisterhood
12:20-14:21 P3
Knyckertz & snutjakten
12:30-14:21 Ro
Victoria Must Go
12:40-14:30 F1
Mr Freeman
12:40-14:14 N2
Tre vänner
12:40-14:09 P1
The Lost Boys
13:00-14:30 F3
Kids Media
13:15-16:00 P2
Fantastic Three
14:40-16:20 P3
The Other Son
16:40-18:11 P3
Work in progress 2024
17:00-18:20 P2
When Adam Changes
18:30-20:11 P3
Scrapper
18:45-20:14 P1
Scrapper
18:45-20:14 P2
The Barbarians
20:30-22:09 P3

Fredag, 15 mars